Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Nr 1 w Goczałkowicach Zdroju

27 marca w naszej szkole już po raz kolejny zorganizowano Dzień Otwarty dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez panią Dyrektor przybyłych gości, wśród nich Panią Marię Ożarowską –Sekretarz Gminy Goczałkowice –Zdrój, Panią Elżbietę Adamowską – Dyrektor Delegatury w Bielsku – Białej. Na sali gimnastycznej mieli okazję zobaczyć i posłuchać występu koła regionalnego, którego członkami są uczniowie klas drugich. Następnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, zajęć z użyciem tablicy interaktywnej oraz lekcji wychowania fizycznego prowadzonych nowoczesnymi metodami. Oprócz tego mogli obejrzeć sale lekcyjne, w których podejmą naukę pierwszaki, porozmawiać z nauczycielami i pracownikami szkoły. Rodzice i dzieci 6 i 7-letnie mieli możliwość obejrzenia stołówki szkolnej, szatni, świetlicy i prac plastycznych uczniów na gazetkach, znajdujących się na szkolnych korytarzach.
Po zajęciach edukacyjnych, wszyscy uczestnicy Dnia Otwartego zostali zaproszeni na spotkanie z dyrekcją szkoły oraz z przedstawicielami samorządu lokalnego i władz oświatowych. Pani Dyrektor szkoły przedstawiła aktualną ofertę edukacyjną placówki, zasady jej funkcjonowania, osiągnięcia oraz plany na kolejny rok szkolny. Przedstawiciele władz oświatowych , zabierając głos, przekazali informację na temat gotowości dziecka 6-letniego do podjęcia nauki w szkole. W rozmowę włączyli się nauczyciele klas 1-3, mówiąc o organizacji pracy w klasach młodszych.
W trakcie spotkania ogólnego, dzieci przedszkolne brały udział w zajęciach świetlicowych. Był to dla nich czas świetnej zabawy i twórczej pracy.
Po spotkaniu, rodzice zostali zachęceni do przyjrzenia się zajęciom pozalekcyjnym. Była możliwość spotkania się z pedagogiem szkolnym, logopedą i porozmawiania na nurtujące ich tematy.
Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka 7 i 6-letniego do naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach i mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami i poczuciem mile spędzonego czasu.
Janina Barczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>